Vše, co potřebujete vědět, abyste mohli začít hrát jednu z nejstarších strategických her na světě. 

Šachy vznikly v Indii před více než půl druhým tisíciletím a postupně se rozšířily do celého světa. 

Pravidla se sice v průběhu dějin vyvíjela, cíl však zůstal stejný – zajmout krále. V této knize vás provedeme úplnými základy až k pokročilejším strategiím, které vám velmi rychle umožní vyhrávat působivé šachové partie. 

Zjistíte, jak táhnou jednotlivé figury i a jak je lze využít pro vazby, vidličky, léčky nebo zavlečení. Šachy vám otevřou zcela nový svět, který skrývá více, než byste si zpočátku dokázali představit. 

Jakmile ovládnete základy, nastíníme vám další možnosti zlepšování hry, například přihlášením do šachových klubů nebo účastí v turnajích, také vás seznámíme s nejslavnějšími světovými šachisty, včetně počítače Deep Blue. 

V závěrečné části zodpovíme veškeré otázky spojené se šachovou hrou, malý slovníček pojmů pro změnu zajistí, abyste už nikdy netápali v šachové terminologii. Hrajte s radostí a naučte se dávat mat!
Více než 500 postupů a tipů. 

Průvodce hrou 
Objevte radost ze hry, finesy a záludnosti šachu. 

Začněte hned 
Naučte se všechny tahy a vlastnosti figur! 

Hrajte kdekoliv! 
Bavte se doma i prostřednictvím aplikace ve smartphonu 

Tipy & triky 
Jednoduché i pokročilejší rady, které vás dovedou k vítězství. 

Šachy jsou hra známá po dlouhá staletí, představují zábavu, která stírá rozdíly ve výkonosti, rase, věku a pohlaví. Pomáhají procvičit soustředění, tvůrčí schopnosti, vytrvalost i taktiku a tento bookazine vás naučí všemu, co budete k úspěšné šachové partii potřebovat. 

Podrobná překladová publikace britského vydavatelství Future Publishing, plná detailních informací, schémat a ilustrací.